shadow

Diyarbakır’da kayyum hukuksuzluğuyla işten çıkarılan üyelerimizin yanındayız

15 Temmuz darbe girişimini fırsata çeviren AKP iktidarı anti-demokratik tutumlarını toplumun bütün kesimlerine uygulamakta hız kesmiyor. Barış isteyen akademisyenleri, gazetecileri ve kamu çalışanlarını elle tutulmayan gerekçelerle cezaevlerine atıyor, mesleklerinden ihraç ediyor.

AKP iktidarı şuanda toplumsal muhalefeti  OHAL ve KHK’lerle susturmaya çalışıyor.Bütün bunların beraberinde seçilmiş belediye başkanlarını tutuklayarak yerlerine kayyum atıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Diyarbakır Belediyesi, Diyarbakır Kayapınar Belediyesi ve DİSKİ(Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) bünyesinde çalışan sendikamız üyesi 60 özel güvenlik işçisi hiçbir meşruluğu bulunmayan kayyum yönetimleri tarafından keyfi bir şekilde işten çıkartıldı. İşten çıkarılmaların ardından Sendikamız Genel Başkanı Serdar Aslan, Sendika avukatı Eylem Bakır ve Güvenlik-SEN Diyarbakır Temsilcisi Sezgin Birel, işten çıkarılan 60 özel güvenlik işçisiyle Diyarbakır Genel-İş  şubesinde bir araya geldi. Sendikamızın Genel Başkanı Serdar Aslan, bu işten çıkartmaların hiçbir hukuki temellerinin olmadığını ve yarın hukuki başvurunun yapılacağını belirterek sendikamızın hiçbir üyesinin sahipsiz olmadığını ve sürecinin takipçisi olunacağını ifade etti.
Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!